Rothe

Udstillingsresultater for katte fra opdrættet Rothe.

 

 CH Rothe's Dahlia

 

Ejer: Ulla Rothe

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort tortie makrel tabby - f 23

Født: 17.07.2006

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Grenå

10.4.2010

Marianne Roth

9

CAC

Grenå

11.4.2010

Lotte Borch

9

CAC + NOM

Fredericia

10.4.2011

Helene Lis-Glader

9

CAC - Champion!

 

 CH Rothe's Desirée

 

Ejer: Ingeborg Ekstrand

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort tortie makrel tabby - f 23

Født: 17.07.2006

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Osby

9.7.2009

Berta Nemcová

9

CAC + NOM

Kristianstad

23.2.2013

Glen Sjöblom

9

CAC

Kristianstad

24.2.2013

Ulrika Eriksson

9

CAC + NOM + Best In Show hunkat! -

Champion!

Stockholm

31.3.2013

Ulrika Eriksson

7

CACIB

 

 CH Rothe's Hampus

 

Ejer: Monika Bohak

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Rød klassisk tabby - d 22

Født: 10.02.2009

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Ringsted

17.8.2009

Alfred Wittich

11

Ex1 + NOM

Borlänge

26.9.2009

Thea Friškovec

11

Ex1

Surahammer

31.7.2010

-

9

CAC

Surahammer

1.8.2010

-

9

CAC

Borlänge

26.9.2010

Glenn Sjöbom

9

CAC + NOM - Champion!

 

 Rothe's Karoline Mathilde

 

Ejer: Henriette Johansen

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Blå tortie bicolour - g 03

Født: 31.08.2010

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Haderslev

18.6.2011

Linda Knýovà

11

Ex1

Haderslev

19.6.2011

Alfred Wittich

11

Ex1

Tune

7.8.2011

Hans Lindberg

10

CAP

 

 Rothe's Illone

 

Ejer: Dorthe Winther

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort makrel tabby - n 23

Født: 21.05.2009

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Middelfart

20.11.2010

Alfred Wittich

9

CAC

Brædstrup

08.1.2011

Rolf Voehringer

10

CAP

Fredericia

9.4.2011

Hanne Sofie Sneum

10

CAP

 

 CH Rothe's Isabell

 

Ejer: Dorthe Winther

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort makrel tabby - n 23

Født: 21.05.2009

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Middelfart

20.11.2010

Alfred Wittich

9

CAC

Brædstrup

8.1.2011

Rolf Voehringer

9

CAC

Fredericia

9.4.2011

Hanne Sofie Sneum

9

CAC - Champion!

Fredericia

16.3.2013

Linda Knýovà

10

CAP + NOM

 

 CH Rothe's Isadora Rødkælk

 

Ejer: Ulla Rothe

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Rød spotted tabby - d 24

Født: 21.05.2009

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Fredericia

16.3.2013

Helene Lis

9

CAC

Fredericia

17.3.2013

Linda Knýovà

9

CAC

Nørre Aaby

22.6.2013

Anne Veland

9

CAC - Champion!

Nørre Aaby

23.6.2013

Louis Coste

7

CACIB

 

 CH Rothe's Jacobine

 

Ejer: Ulla Rothe

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort tortie makrel tabby - f 23

Født: 22.02.2010

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Fredericia

16.3.2013

Helene Lis

9

CAC

Fredericia

17.3.2013

Linda Knýová

9

CAC

Nørre Aaby

22.6.2013

Yan Roca-Folch

9

CAC - Champion!

Nørre Aaby

23.6.2013

Eva Wieland-Schilla

7

CACIB

 

 GIC PR Rothe's Lukas

 

Ejer: Henriette Johansen

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Rød klassisk tabby - d 22

Født: 4.12.2011

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Frederiks

21.4.2012

Marie Westerlund

12

Ex1

Fuglebjerg

6.5.2012

Thea Friškovec

12

Ex1

Vrå

16.6.2012

Stephe Bruin

11

Ex1

Vrå

17.6.2012

Marie Westerlund

11

Ex1

Dragør

4.8.2012

Gina Grob

11

Ex1 + NOM

Årslev

20.10.2012

Maria Malevich

9

CAC

Vissenbjerg

17.11.2012

Eva Wieland-Schilla

9

CAC

Vissenbjerg

18.11.2012

Anne Veland

9

CAC - Champion!

Vissenbjerg

18.11.2012

Publikum

Afstemning

Publikums Favorit!

Hamborg

08.12.2012

Marianne Kuipers-Kossen

7

CACIB

Hamborg

9.12.2012

Sabine Drieling

7

CACIB

Brædstrup

13.1.2013

Sabine Drieling

7

CACIB - International Champion!

Køge

26.1.2013

Stéphanie Serraï

5

CAGCIB

Apeldoorn

31.3.2013

Steven Jones

5

CAGCIB

Apeldoorn

31.3.2013

Stephe Briun

5

CAGCIB

Brædstrup

11.1.2014

Bobby Funk

5

CAGCIB

Hedensted

30.3.2014

Yan Roca-Folch

5

CAGCIB

Koscian

26.4.2014

Elena Noskova

5

CAGCIB -

Grand International Champion!

Koscian

27.4.2014

Svetlana Stoliarova

3

CACS + NOM

Vrå

22.6.2014

Sabine Drieling

3

CACS

Vejle

20.6.2015

Marie Westerlund

10

CAP

Herning

4.7.2015

Pia Nyrup

10

CAP

Århus

9.1.2016

Aina Hauge

10

CAP - Premier!

Herning

2.7.2016

Pia Nyrup

8

CABIP

Herning

1.7.2017

Nathalie Smits-Peelen

8

CAPIB

 

 SC PR Rothe's Nellie

 

Ejer: Henriette Johansen

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Sort tortie klassisk tabby - f 22

Født: 21.01.2013

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Vamdrup

31.8.2013

Hanne Sofie Sneum

11

Ex1

Hobro

16.11.2013

Ad de Bruijn

11

Ex1 + NOM + Best In Show Ungdyr!

Hobro

17.11.2013

Steven Jones

11

Ex1 + NOM

Nærum

01.12.2013

Anne Veland

9

CAC + NOM

Brædstrup

11.1.2014

Aina Hauge

9

CAC

Brædstrup

12.1.2014

Hanne Sofie Sneum

9

CAC - Champion!

Lahti

25.1.2014

 

7

CACIB

Årslev

15.3.2014

Helene Lis

7

CACIB

Hedensted

29.3.2014

Pia Nyrup

7

CACIB - International Champion!

Koscian

26.4.2014

Hanne Sofie Sneum

5

CAGCIB

Koscian

27.4.2014

Elena Noskova

5

CAGCIB

Vrå

22.6.2014

Sabine Drieling

5

CAGCIB + NOM

Vejle

20.6.2015

Laura Scholten

5

CAGCIB

Herning

4.7.2015

Laura Scholten

5

CAGCIB

Stockholm

22.8.2015

Glenn Sjöbom

5

CAGCIB - Grand International Champion!

Stockholm

23.8.2015

Anne Paloluoma

3

CACS

Ribe

6.9.2015

Linda Knýová

3

CACS

Årslev

17.10.2015

Anna Wilczek

3

CACS

Årslev

18.10.2015

Fabrice Calmes

3

CACS

Middelfart

14.11.2015

Dieter Filler

3

CACS

Middelfart

15.11.2015

Britta Busse

3

CACS + NOM

Lodz

21.11.2015

Laura Burani

3

CACS

Lodz

22.11.2015

Yan Roca Folch

3

CACS

Århus

9.1.2016

Pia Nyrup

3

CACS + NOM - Supreme Champion!

Århus

9.1.2016

Pia Nyrup

Special

Dommerens Favorit!

Hørning

14.1.2017

Juan José Martinez

10

CAP + NOM

Århus

1.4.2017

Katia Pocci

10

CAP

Århus

2.4.2017

Steven L. Jones

10

CAP - Premier!

Vejle

17.6.2017

Alexander Platz

8

CAPIB

Herning

1.7.2017

Nathalie Smits-Peelen

8

CAPIB + Best In Show Hunkastrat!

 

PR GIC Rothe's Odysseus

 

Ejer: Lisbeth Ginnerup

Opdrætter: Ulla Rothe

Farve: Rød bicolour - d 03

Født: 11.7.2013

Sted

Dato

Dommer

Klasse

Resultat

Rendsburg

14.12.2013

Sara Viuha

12

Ex1

Rendsburg

15.12.2013

Grazyna Laskowa-Malaga

12

Ex1 + NOM

Brædstrup

11.1.2014

Bobby Funk

12

Ex1

Brædstrup

12.1.2014

Laura Scholten

12

Ex1

Vrå

21.6.2014

Vera Vasilieva

9

CAC

Vrå

22.6.2014

Sabine Drieling

9

CAC + NOM

Herning

5.7.2014

Hanne Sofie Sneum

9

CAC - Champion!

Vorbasse

6.9.2014

Louis Coste

7

CACIB

Vorbasse

7.9.2014

Aina Hauge

7

CACIB

Lübeck

13.9.2014

Karl Preiss

7

CACIB - International Champion!

Lübeck

14.9.2014

Ad de Bruijn

5

CAGCIB

Prag

25.10.2014

Gina Grob

5

CAGCIB

Herning

4.7.2015

Pia Nyrup

5

CAGCIB

Århus

9.1.2016

Aina Hauge

5

CAGCIB + NOM

Århus

10.1.2016

Pia Nyrup

5

CAGCIB + NOM

Zoetermeer

6.2.2016

Joeri Vanrusselt

5

CAGCIB + NOM - Grand International Champion!

Århus

1.4.2017

Donatella Mastrangelo

10

CAP + NOM

Århus

2.4.2017

Helene Lis

10

CAP

Kocek

15.4.2017

Dietmar Sagurski

10

CAP + NOM - Premier!

Herning

1.7.2017

Nathalie Smits-Peelen

8

CAPIB

Design by Eife ©Européklubben 1995-2017